П`ятниця, 25.07.2025, 16:24
Вітаю Вас Гість | RSS

Попівський НВК

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 4
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Мовленнєвий розвиток

Мовленнєвий розвиток

Тема. Країни світу

Мета: продовжувати ознайомлювати дітей з глобусом, з осо-

бливостями поверхні Землі (гори, ліси, рівнини, пустелі, Світовий

Океан); дати елементарні знання про життя людей у різних при-

родних зонах; виховати інтерес до пізнання цікавої інформації про

Землю; учити складати за зразком та планом вихователя описову

розповідь за картиною; висловлюватись чітко, зв’язно, послідовно.

Матеріал: глобус, ілюстрація «Діти з різних країн», малюнки

із зображенням різних народів, наліпки — смайлики, аркуші па-

перу з географічними контурами.

86 Організація освітнього процесу від вересня до травня. 6-й рік життя Лютий 87

Хід заняття

1. Творча гра «Скарб Землі»

Мета: розвивати емоційно-комунікативну сферу.

Вихователь на двох половинках дошки малює дві великі зем-

ні кулі, а потім за допомогою лінійки розділяє кожну кулю на клі-

тинки (кількість клітинок не повинна бути занадто великою).

Дітей об’єднують у дві групи. Кожна група має заповнити клі-

тинки земної кулі, намалювавши в них посмішки людей різних

країн, щоб не було війн, сварок і ненависті. Якщо клітинка вия-

виться незаповненою, це означає, що діти не змогли добре зберег-

ти мир на Землі. Група, яка добере найбільше рис для збереження

Землі, стає охоронницею Земної кулі.

2. Читання вірша П. Сиченко «Пісня про Землю»

Вихователь підводить дітей до глобуса.

— Що означають кольори на глобусі? зелений? синій?

— Чи бачите ви, де розміщені позначки країн? Їх безліч на на-

шій планеті. Усюди живуть люди.

— Назвіть країни, назви яких вам знайомі.

Вихователь читає вірш П. Сиченко.

Пісня про Землю

Кольоровий м’яч,

Що літає між зірок.

Це твій рідний дім,

Де зробив ти перший крок!

Він дає нам хліб,

Він у Космосі кружля.

Дивовижний м’яч —

Це одна на всіх земля.

Да-да-да — давайте

Ро-ро-ро — розбудимо

Ра-ра-ра — радість

На-на-на — Землі.

Да-да-да — даруйте

Радість і надію

Всім на світі людям:

І тобі й мені.

— Повторімо разом другу частину вірша.

3. Розповідання за ілюстрацією

Діти складають описову розповідь за ілюстрацією «Діти з різ-

них країн» за поданим вихователем зразком та планом.

4. Фізкультхвилинка «Хто швидше»

Діти стають у дві колони одне за одним. Вихователь читає вірш.

По стежках, по доріжках

Побігли наші ніжки.

Раз, два, три, чотири, п’ять:

Хто зуміє наздогнати?

Після слів «Раз, два, три, чотири, п’ять» діти першої колони

біжать до заздалегідь обумовленого дому, стільців чи килимку.

Після слів «Хто зуміє наздогнати?» діти другого ряду намагають-

ся наздогнати і торкнутися дітей першої групи. Того, хто добіг до

«дому», торкатися не можна.

5. Дидактична гра «Хто де живе?»

Мета: формувати уявлення дітей про людей інших народів;

розвивати вміння називати одним словом людей відповідного наро-

ду; знаходити їх серед малюнків та розповідати про особливості їх

зовнішнього вигляду; виховувати повагу до людей інших народів.

Діти по черзі повинні обрати малюнок із зображенням людини,

назвати, до якого народу вона належить та що в зовнішньому ви-

гляді відрізняє її від решти.

6. Гра «Географічні контури»

Вихователь роздає кожній дитині аркуш з географічними кон-

турами якої-небудь країни. Просить дітей подумати, що їм нагаду-

ють ті чи інші географічні контури, та пропонує розфарбувати кра-

їну так, щоб вона завжди була квітучою і сяючою, щоб люди цієї

країни жили мирно і щасливо.

Наприкінці заняття вихователь дарує дітям наліпки-смайлики

на знак вдячності за наполегливу працю на занятті.


Форма входу
Календар
«  Липень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Друзі сайту

SMS

 


Наша адреса:  Сумська область,  Великописарівський район,  с. Попівка,  вул. Бєлгородська 2. Тел: (05457)-5-69-05. Еmail: s-popovka@i.ua
Copyright MyCorp © 2025
Конструктор сайтів - uCoz